Praeguseks väljakujunenud reisipiirangute ja näitusehoonete sulgemiste (koroona viirus COVID-19) tõttu ei ole antud näitusega võimalik kohapeal Ateneumis tutvuda.
Siin tõttab meile jällegi appi Soome ajaleht Iltasanomat.
Iltasanomat poolt korraldatud ja jäädvustatud kunstinäituse videotuuri abil on võimalik kasvõi natukene aimu saada väljapandud näitusest ja näituse eksponaatidest.
Seda just selles võtmes, et kui haruldase näitusega on tegu ja et selline näitus just Helsingis korraldatud on. See on mingis mõttes isegi väike ime.
Iltasanomat poolt salvestatudvideotuuri Ilja Repini näituselt saate vaadata ajalehe kodulehelt .
Videotuur näituselt kestab 1 tund ja 40 minutit ja soome keeles.
Soome näituste videotuurid ja ülevaated jätkuvad ajalehe Iltasanomate poolt.
Kumu- s pikemalt aega ja väga populaarne külastajate poolt olnud näitus "Egiptuse hiilgus" lõpeb videotuuriga, mida on võimalik vaadata Youtube kanali vahendusel.
Ülle Kruus – Adamson-Eric „Autoportree II (Autoportree silmusega)“
Kuraator Anu Allasega püsinäitusel "Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst"
Konrad Mägi
Konrad Mägi eluloofilm „Kunst on ainuke pääsetee“.
1. novembril 2020. aastal esilinastus kinos Sõprus ning ETVs Konrad Mägi eluloofilm „Kunst on ainuke pääsetee“.
Režissöör Marianne Kõrveri dokumentaalfilm räägib maalikunstnik Konrad Mägi elust ja loomingust.
Autori sõnul huvitas teda filmi loomisel ennekõike Mägi vastuoluline ja kohati seletamatu isiksus, mille eri tahud kanduvad üle ka tema loomingusse.
Mägi metafüüsiliste otsingute kirglik ja ennasthävitav lugu ning teatav salapära, mis ümbritseb nii tema elu kui ka loomingut, annab vaatajale võimaluse suhestuda tema kunstiga väga personaalsel ja läbitunnetatud moel.
Oma isiklikku suhet kunstniku loomingusse ning Mägi loomingu laiemaid tagamaid avavad Tiina Abel, Tõnu Õnnepalu, Eha Komissarov, Veiko Õunpuu, Jaan Toomik, Hasso Krull, Lauri Sommer, Marek Tamm, Jaan Elken ja Kristi Kongi.
Kultuurimeeter
Eesti tuntud kunstniku, Adamson-Ericu (1902--1968), 110. sünniaastapäeva puhul korraldas Adamson-Ericu muuseum ulatusliku näituse Eesti kunstnike autoportreedest.
Kuraator Ülle Kruus ning kunstnikud Enn Põldroos ja Jüri Kask meenutavad Adamson-Ericut ja arutlevad, miks kunstnikud aeg-ajalt iseennast modellina kasutavad.
Kadrioru loss
Jalutuskäik Kadrioru lossis. Lossi tutvustav videotuur.
Mikkeli muuseum
Eda Tuulberg tutvustab näitust "Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu".
Tartu Kunstimuuseum
Tiit Pääsukese näituse videotuur „Nostalgiata“.
Terje Toomistu loeng „Kagu-Aasia transnaiste igatsusest olla ja kuuluda” Alan Proosa näitusel „Armastuse, õitsengu, hurma ja kaduviku lood” Tartu Kunstimuuseumis 14.01.2021.
Tartu Kunstimuuseumi näituse "Metsa ja mere vahel. Eesti loodusmaal" loengusarja "Looduse looming" vestlusõhtu kunstnik Tiit Pääsukesega 17.10.2013.
Vestlust juhib Reeli Kõiv.
Tartu Kunstimuuseumi videotuurid ja intervjuud on vaadatavad selle viite abil.