5. juuni 2016

Baltic Cup 2016 (10m, 25m, 50m/ 50RT, 50RTMIX)

Möödunud on kolm aastat korrast, kui Balti karikavõistlused laskespordis viidi läbi Tartumaa Tervisespordikeskuses. Aasta siis oli 2013.

Nüüd siis aastal 2016 oli taas käes aeg korraldada Tartumaa Tervisespordikeskuses Balti karikavõistlused laskespordis.

Kõigepealt võistluse avamine ja osalevate maade riigilippude heiskamine ning riikide hümnide ettemängimine.

BC 2016 avas võistluse peakorraldaja Karl Kontor.

Rahvusvaheliste võistluste avamisel andsid tooni just meie Läti ja Leedu laskesportlased.

Eesti laskesportlaste arv võistluse pidulikul avamisel jäi suht tagasihoidlikuks.

Hea, et Tõives Raudsaar oli kohapeal olemas ja heiskas meie Eesti lipu.

Uhke tunne ja õige mees meie riigi lippu heiskama.

Alljärgneval pildid paremalt kolm laskurit olid võistluse avamisel Eesti laskesporti esindamas.

Hea et niigi läks.

Reedesel päeval sai võistluse avamine läbi viidud algas kohe võistlus ise meeste vabapüstoli võistlusega.

Enne võistlust said võistlejad oma varustust kontrollida. Tegu ei olnud kohustusega laskuritele vaid võimalusega.

Hannes Reinomägi relvakontrolli läbi viimas
Ja siis järgnes vabapüstoli võistlus.

Võistluse korraldus oli nii kui ikka tasemel, millele saime ise ka kaasa aidata kohtunikena ja seda just liikuva märgi võistlust silmas pidades.

Hea oli, et Aire T oli sellel talves läbinud Soome laskurliidu ja TUA poolt korraldatud liikuva märgi kohtuniku kursuse (lisaks veel eraldi ka püstoli laskealade kohtuniku kursuse).

Nüüd sai BC liikuva märgi võistlusel neid omandatud teadmisi praktikas ka kohe rakendada.

Reedel sai iga laskur kes soovis ka liikuvat märki treeningu ja relva pealelaskmise mõttes lasta.

Nii mõnigi meie liikuva märgi laskurid kasutas sellist meeldivat võimalust, mida BC korraldajad pakkusid.

Tartumaa Tervisespordikeskuses on sellest aastast kasutusel nn 2x liikuva märgi laskeseade, mille tõttu võistluse ise saab läbi viia vägagi lühikese aja jooksul.

Pühapäevase liikuva märgi võistluse võistlejad enne võistlust.
Laupäevase liikuva märgi võistluse 50m laskedistantsil võitis Jaanus Mugu tulemusega 564 punkti.

Järgnevad liikuva märgi laskurite tulemused jäid juba nn rahvasportlaste tasemele.

Võistlejaid oli siiski laupäeval siga (liikuvat märki) taga ajamas kokku 13.

Pühapäevase 50m liikuva märgi vahelduva kiirusega laskevõistluse võitis Väino Eller suurepärase tulemusega 377 punkti (183+ 194).

Justkui ei mäletagi millal viimati antud laskeharjutuses võistlusel üle 370 punkti välja lasti....sellest on möödunud omajagu aega.

Pühapäevasel liikuva märgi võistluspäeval oli tulejoonel mõõtu võtmas 9 laskesportlast.

Neli liikuva märgi laskurit lasid oma pühapäevase tulemuse 20+20 MIX väljaspool arvstust ära laupäeval peale põhivõistluse lõppu.

Sellisel moel tulemuse ettelaskmine rahvusvahelisel laskespordi võistlusel saab ette tulla vaid Eestis.

Ei meenu mulle, et mujal laskespordi võistlustel tulemusi väljaspool arvestust ette ära lastakse.

BC 2016 koondtulemusi vaadates on heameel märkida Eesti võitu.

Oma maksimaalse kohapunktide panuse sai Eesti ka liikuva märgi kahes laskeharjutuses.

Peab nentima et ilma Eesti liikuva märgi laskurite kohapunktideta oleks Eesti koondise üldvõit olnud suure kahtluse all.

Laupäeva õhtul toimus liikuva märgi laskesportlaste osavõtul lõõgastav saunaõhtu koos tagasihoidliku grillimispeoga.

Nii on see ikka olnud meie liikuva laskurite puhul. Seltskonnaelu peab olema ja elama täiel rinnal.

Tuli tehti grilli üles ja saunaahi pandi küdema
Väino Eller kaeb, mida seekord grillipeol pakutakse.
Valikut laual oli...
Kolmik
Puhkehetkel peale võistlust ja enne sauna
Seekord andestasime püssilaskuritele ja võistluse ajal liha liikuva märgi lasketiirus ei grillinud.

Eks sellevõrra oli püssilaskuritel ka kergem lasta oma võistlust ilma grillliha hõrkude lõhnadeta lasketiirus kuna mõlemad lasketiirud asuvad ju kõrvuti.

Proovi siis võistlust lasta kui õhus hõljub hõrk grillliha lõhn ja laskuri sülenäärmed tööle rakenduvad.

Kuid see pole meie liikuva märgi laskurite elust Tartumaa Tervisespordikeskuses veel kõik.

Otse loomulikult sai käidud iga päev ujumas Vaikses järves. Mõnel päeval isegi mitu korda.

Kuigi peab nentima, et laupäeval ja pühapäeval oli õhutemperatuuri langus tuntav võrreldes reedese võistluspäevaga. Järve vesi oli aga tõesti soe.

Kõik võistlusel üles võetud pildid on näha siit.

Võistluse tulemused on näha EL kodulehel.