25. september 2015

Kaiu Karikas 2015

Peale laupäeval toimunud Kaiu RT Cup X viisime ühiste jõududega pühapäeval 20.09 Kaiu lasketiirus läbi Kaiu 6- võistluse elik Kaiu Karika 2015.

Võistlesid ka seekord, nii nagu see tavaks on olnud, ainult liikuva märgi laskurid.

Esimesed kaks võistlusala üllatustulemusi võistlejate poolt ei pakkunud.

Kellel õnnestus lamadeslaskmine ja kellel jällegi püstilaskmine seisvasse 50m püssimärki.

Kasutada tohtis siinjuures vaid liikuva märgi tulirelva ja optilise sihiku vahetus oli keelatud.

50m lamadeslaskmine ilma püssirihmata liikuva märgi relvaga - no ei olnud lihtne laskmine.

Võistluse üks kohtunike Hakan Mansner võistlejate poolt lastud punkte kokku lugemas
25m püstolilaskmine jagunes omakorda kaheks eraldi võistlusalaks.

Esiteks 20 lasku seisvasse märki ja teiseks 20 lasku ilmuvasse märki.

Siin oli võistlusrelva kaliiber võistleja enda valida.

Enamus kasutas muidugi .22LR kaliibriga püstoleid.

Kellel oli enda relv ühes ja kes oli sunnitud jällegi omale püstolit võistluseks laenama.

Kes kuidas - vastavalt laskurite võimalustele.

Viies võistlusala oli 50m põdralaskmine (aeglane jooks) ja kuues ala jooksva metssea laskmine 50m laskedistantsilt (kiire jooks).

Meeste üldvanuseklassis võitis Arles Taal tubli isikliku rekordiga ja üle 1000 punktilise tulemusega.

Iga võistleja oli kiitust väärt, kes juba kohale tuli, kaasa võistles pika 6- võistluse päeva ning tulemused ka kirja sai.

Järgmisel aastal septembrikuus on uus 6- võistlus meid ees ootamas Kaiu lasketiirus.