1. märts 2014

2014 European Championship 10m (10RT, AR, AP)

02.03. 2014 esimene EM 2014 võistluspäev Moskvas.

Võistluste kavas muuhulgas sellel võistluspäeval naiste ja naisjuunioride liikuva märgi vahelduva kiirusega laskmise võistlus.

Päeva võistlustulemusi:
03.03. 2014 asub EM- il Moskvas võistlema KL MäLK liikuva märgi laskesportlane Jaanus Mugu.

Lastakse tänasel võistluspäeval liikuva märgi vahelduva kiiruse võistlust. Võistlevad sellel võistluspäeval mehed ja meesjuuniorid liikuva märgi laskmises.

Jaanus Mugu
Teise võistluspäeva tulemused:
Jaanus Mugu lasi esimesel võistluspäeval välja hea tulemuse 344 punkti ja saavutas sellega tulemusega 18. koha kahekümne võistleja hulgas.

Liikuva märgi vahelduva kiirusega laskmise võistluse võitis Soome 41. aastane vanameister Krister Holmbergi kõrgetasemelise tulemusega 386 punkti. Meeskondlikult võitis liikuva märgi vahelduva kiiruse võistluse Soome meeskond kindla eduga Venemaa meeskonna ees.

Soome juunioride liikuva märgi laskurid võtsid endale kõik kolm auhinnalist kohta + meeskondliku võistluse esikoha.

Heikki Lähdenkorpi võitis võistluse 379 punktiga, teise koha lasi välja Mika Kinisjärvi tulemusega 371 punktiga ja kolmandaks jäi peale ümberlaskmist Jani Suoranta sama tulemusega 371 punkti.

Teise võistluspäeva kohta saate lugeda ka lisaks SAL kodulehelt.

Liikuva märgi võistlejate stardinimekirju vaadates hakkab kohe silma, et võistlejaid on seekord EM 2014 Moskvas võistlemas suhteliselt tagasihoidlikult. Võistlejate puuduse tõttu jäi välja jagamata ühe näitena naiste liikuva märgi vahelduva kiirusega laskmisel naiskondliku arvestuse 3. koha medalid.

04.03. 2014 ja EM kolmanda võistluspäeva tulemused.
05.03. 2014 võistluspäeva tulemused:
Jaanus Mugu võistles tublilt lõpuni ja tulemuseks praeguse hetke sportlikule vormile vastav korralik punktisumma 531 punkti (262+ 269 punkti) liikuva märgi laskeharjutuses 30+30 lasku ja 18- 19. koha jagamine võistluste protokollis. Võistles liikuva märgi võistlusel kakskümmend võistlejat.

Liikuva märgi võistluse 30+30 lasku võitis finaalis poolakas Lukas Czapla punktisummaga põhivõistlusel 574. Teise koha saavutas ukraina laskur Vladyslav Priantshikov tulemusega 576 punkti ja kolmanda koha ungarlane Jozsef Sike 584 punkti.

Soome liikuva märgi laskuritel 30+30 laskeharjutuse laskmisel suuremat edu seekord ei olnud. Parimaks jäi soomlastel seekord Krister Holmberg`i tulemus 574 punkti. Tomi- Pekka Heikkilä tulemuseks märgiti võistluste protokolli 570 punkti (11. koht) ja Sami Heikkilä tulemus 563 punkti (15. koht).

Kahjuks ei pääsenud ümberlaskmisel poolaka Lukas Czapla`ga finaali Krister Holmberg. K. Holmberg kaotas ümberlaskmise tulemusega 18- 20.

Meeskondlikult võitis liikuva märgi 30+30 võistluse Ungari meeskond.

Teisele kohale jäid venelased, kelledele omakorda kaotasid ühe punktiga soomlased ja saavutasid sedakorda vaid kolmanda koha.

Soome liikuva märgi laskurite eesmärgid olid selles laskeharjutuses kindlasti suuremad, kui kolmas meeskondlik koht.

Juunioride liikuva märgi 30+30 laskevõistluse finaali võitis ukraina laskur Vladislav Shepotkin 574 punktiga.

Teisele kohale jäi soome noorlaskur Mika Kinisjärvi (569 punkti) ja kolmandale kohale Jani Suoranta, kes lasi välja põhivõistlusel parima tulemuse 578 punkti.

Meeskondlikult võitis juunioride liikuva märgi 30+30 laskevõistluse Soome meeskond uue maailmarekordiga juunioride võistlusklassis 1708 punktiga ületades eelmist viis aastat tagasi venelaste poolt lastud rekordit kuue punktiga.

Teisel kohale jäid Ukraina liikuva märgi laskurid ja kolmandale kohale venelased.

Tasuks siinjuures veel lisada, et Soome laskurite poolt Moskva EM 2014 võidetud kümme medalit- viis kuldmedalit, kaks hõbemedalit, kolm pronksmedalit võideti kõik liikuva märgi laskeharjutustes.

Soome liikuva märgi laskkoondise peatreeneri Ville Häyrineni hinnangul võis väga rahule jääda Moskva EM- il Krister Holmbergi laskmise ja võistlemisega.

Tomi- Pekka ja Sami Heikkilä tulemused jäid sellisteks nagu need on sellel aastal on olnud.

Põhjust rahuloluks Ville sõnul see aga ei anna, sest mõlemad laskesportlased on võimelised enamaks.

Soome laskuri Hanna Etula tagasitulek peale kaheaastast pausi laskespordi suurvõistlusele tõi talle õhupüssi laskeharjutuses 39. koha tulemusega 410,2 punkti (101,0+ 102,5+ 103,2+ 103,5).

Pikemalt veel võistluspäevast SAL kodulehelt koos piltidega ja kommentaaridega võistlejate poolt.

Õhupüstoli 60 lasu võistluses saavutas Peeter Olesk punktisummaga 567 viiekümne kolme võistleja hulgas 43. koha.

Lisaks on liikuva märgi võistlustest lugeda Soome liikuva märgi laskurite blogist.

Võistluste kõik tulemused on näha Sius- Ascor kodulehel.

Pildid võistlustelt ESC kodulehelt ja Venemaa LF kodulehelt.