Võistluse korraldajaks SVA (Suomen Veteraaniampujat ry) ja võistluskohaks Kangasala lähistel asuv Suomatka lasketiir.
Liikuva märgi laskuritest oli Kangasalale seekord võistlema tulnud Toomas Hallik, Alar Heinsaar, Tarmo Suss, Indrek Varba, Tõives Raudsaar, Endi Tõnisma ja ma ise.
Püssi ja püstolilaskuritest võistlesid Lembit Peetri, Ain Muru, Endel Järv, Jevgeni Mihhailov, Ljudmila Kortsagina, Harri Veskimeister, Janis Aarne ja Jaak Jõepere kes võistles esimest korda üldse püstoli laskevõistlusel.
Nii kui ikka tavaks on olnud oli meil ka seekord kaasas võistkonna personaalne Eesti laskespordi ajalugu piltidena jäädvustav fotograaf Elmet Orasson. Tänud Elmetile selle tubli ettevõtmise eest!
Kõik pildid võistlusreisilt on nähtavad siit ja tulemused siit.
Võistlusel oli kavas kaks püstoli ja püssi laskeharjutust.
50m jooksva metssea laskmine (kaks elektroonilist Sius- Ascor märki) ja 100m põdralaskmine.
Kõik laskeharjutused ikka tulirelvadest laskmises.
Võistluspaiga lähistele majutuspaika Mutikos sõitsime kohela oma autodega laupäeva pealelõunaks, et aklimatiseeruda, kohaneda kohaliku olustikuga ja õhtul omaette rahus olles liha grillida.
Laupäeval Mutikos |
Saun |
Julgemad meist käisid ka järvevees suplusprotseduure võtmas aga ilm seda tegevust kohe mitte ei soosinud.
Laupäeval puhus Mutikos tugev tuul järve poolt ja ilm oli tõesti väga sügisese ilma moodi kuid me ei virisenud vaid panime vapralt vastu.
Grillisime rohkelt kaasa võetud koduseid erineval moel maitsestatud lihatooteid ja meenutasime maavõistluse ajalugu.
Kes soovis sai ka kala püüda kohalikust järvest.
Kalaõnn aga kalapüüdjatega seekord väga ühel meelel ei olnud. Samas mis kalast me räägime, kui meil oli grillimiseks liha pool siga kodust kaasa võetud...marinaadis ja puha.
Pühapäeva hommikul tuli õige vara tõusta, sest esimesed laskurid pidid tulejoonele asuma ja oma võitlemist alustama kell 08.30.
Ilm oli pühapäeval enamus päevast päikesepaisteline, kuid kohati tuuline.
Liikuva märgi ja põdralaskjaid oli kohal mõlemal võistlusalal ca 40 nii et aega läks aga õhtuks olid kõik laskurid oma võistlusseeriad ka ära lasknud.
Olgu kohe alguseks ära öeldud, et seekord läks Eesti seeniorlaskuritel maavõistlusel soomlastega võistlemine väga hästi sest Soome- Eesti seenioride maavõistluse meie laskurid võitsid.
Maavõistluse võit tuli meie õuele kokkuvõtvalt kahe enama punktiga.
Seda on viimastel aastatel päris harva juhtunud, et Eesti seeniorlaskurid Soomes võisteldes maavõistluse ära võidavad. Seekord see meil õnnestus.
Muidugi osutasid seejuures meie sõbrad Soome seeniorlaskurid väga head konkurentsi meie laskuritele. Seekord läks lihtsalt nii.
Alar Heinsaar |
Liikuva märgi laskuritest võitsid medaleid Tarmo Suss, I. Varba, Tõives Raudsaar, Alar Heinsaar (individuaalses arvestuses), Endi Tõnisma.
Hetk püstoli laskevõistluselt |
Pühapäevane võistluspäev läks pikale ja nii pidid meie laskurid suuremalt jaolt enne võistluse lõplike tulemuste väljakuulutamist juba Helsingi poole sõitma hakkama et laevale jõuda.
Jäin siis ise lõplike võistlustulemuste väljakuulutamist ootama ja viimaseid meie laskuritele kuuluvaid medaleid korraldajate poolt vastu võtma.
Järgmisel aastal on Soome- Eesti seenioride maavõistlus tulirelvadest laskmises planeeritud läbi viia Männiku lasketiirus.
Kas siis st aastal 2016 toimub ka maavõistluse raames 100m põdralaskmise võistlus näitab aeg.
Kõigepealt peame ise usinad olema ja hoolitsema selle eest, et meil oleks millest võistlustel lasta.
Kindlaid otsuseid ei ole veel võistlusprogrammi muutmise (laiendamise) osas keegi vastu võtnud. On vaid plaanid, mõtted ja ei muud.
100m põdralaskmise kui laskeala arengut piirab just Eestis vastavate lasketiirude vähesus Tallinna lähistel.
Põdralaskmise huvilisi ja väga hea lasketasemega Eestis leidub jahilaskurite hulgas kelledele meie saame omapoolt oma sportlaskuritega toetust pakkuda.
Nii et ees ootavad meid uued väljakutsed ja uued võistlused. Edu kõigile ja kohtumiseni lasketiirus.
Järgmine liikuva märgi võistlus on toimumas Kaiu lasketiirus 06- 07.06.2015.